Sesje RPG
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Domyślnie Tawerna – sesja

Dobra, zabawę czas zacząć.
    Co myślicie o takiej luźnej sesyjce o charakterze humorystycznym? Cała akcja działaby się w jednej z otwartej całodobowo karczmy w Lorandii, skąd różnej maści pijacy i stali klienci potrafią siedzieć po kilka dni nie wychodząc z niej. Przedstawić śmieszne perypetie naszych bohaterów oraz innych bywalców tawerny. Całość ma być kompletnie niepoważna, prześmiewcza, satyryczna, wszystko z punktu widzenia z reguły pijanych osób, które pod wpływem delirium chcą nawet ratować świat, z trudem wstając z krzesła. Konwencja raczej w postaci krótkich postów.
    Bladolicy Wojownik.
    Niekwestionowany Mistrz Heroesów.
    Brat krwi shrike'a.

Junior Member

Domyślnie Odp: Tawerna – sesja

Jestem jak najbardziej za, ale można nieco poszerzyć, lub zmienić miejsce akcji Zamiast karczmy w Lorandii proponowałbym przenieść się nieco bardziej na północ i tam stworzyć tawernę z prawdziwego zdarzenia, gdzie wódka jest posiłkiem rozgrzewającym waleczne umysły do codziennych zajęć walenia innych po mordzie, a wyprawa po drewno może zakończyć się przemianą w lodowy słup Dałoby to nieco mrocznego klimatu, a chyba większość lubi odrobinę czarnego humoru

Junior Member Awatar Elthor

Czyli w skrócie: dzień jak co dzień
    Ale można popisać jakieś śmieszko-wysrywy

Junior Member

Jestem za, brakuje mi już śmiechujkowania na sesjach.

Spoko. Ja się w internetach pojawię najpewniej dopiero w czwartek i jutro wieczorkiem, to zrobię jakiś temacik i będzie trzeba pomyśleć o KP. ;)
    Bladolicy Wojownik.
    Brat krwi shrike'a.

Super Moderator Awatar Sowistrzał

Można by coś dziabnąć.

//edyta

To jak, lecimy z tematem? Skoro sesyjka ma być luźna, możemy już coś pisać od czasu do czasu. I też jestem za przeniesieniem naszej karczmy na skutą lodem północ ; }
    Ostatnio edytowane przez Sowistrzał ; 04-06-17 o 22:55 Powód: bo tak

Cytat Zamieszczone przez Elvik Zobacz posta
    //edyta

To jak, lecimy z tematem? Skoro sesyjka ma być luźna, możemy już coś pisać od czasu do czasu. I też jestem za przeniesieniem naszej karczmy na skutą lodem północ ; }
    Zacznę we wtorek jak wrócę, będę mieć trochę czasu. Chyba że ktoś chce bardzo zacząć i mnie wyprzedzi. :P
    Założyłem temat z KP przy okazji. Myślę, że przy takim pomyślę jak „Tawerny” same KP nie są tak istotne, bo chodzi o czysty humor i chaos, i możemy grać swoimi postaciami, czy sterować na umór NPC-ami, ale tak czy siak KP trzeba zrobić, chociaż pod inne sesje. Zaznaczyłem tam, że pierwsza KP będzie podchodzić bardziej pod taką „główną”. Tym, co mieli KP tam wcześniej, podeślę we wtorek, by mogli wstawić.
    Bladolicy Wojownik.
    Brat krwi shrike'a.

Super Moderator Awatar Sowistrzał

Czy wszystkie sesje chcesz robić w dziale "przygody"? Lepiej chyba by było, gdyby każda sesja miała swój osobny dział, a w niej przynależne tematy, tak jak to było w tamtym wcieleniu forum. Wtedy w każdym dziale byłby inny bestiariusz (bo potwory są np. inne w Lorandii, a inne u nordów), KP (żeby nie myliło się, które do jakiej jest sesji / gdyby jakaś postać występowała w kilku przygodach, można by ją wkleić do następnego działu), mapy konkretnych kontynentów.

Od razu zaklepuję następną sesję, która będzie się działa prawdopodobnie w Solidinie (ale o tym kiedy indziej).

Junior Member Awatar Elthor

Karczma z pijanymi ludźmi na jakimś arktycznym zadupiu?
    Jakoś tak skojarzyło mi się z Hateful Eight Tarantino

Cytat Zamieszczone przez Sowistrzał Zobacz posta
    Czy wszystkie sesje chcesz robić w dziale "przygody"? Lepiej chyba by było, gdyby każda sesja miała swój osobny dział, a w niej przynależne tematy, tak jak to było w tamtym wcieleniu forum. Wtedy w każdym dziale byłby inny bestiariusz (bo potwory są np. inne w Lorandii, a inne u nordów), KP (żeby nie myliło się, które do jakiej jest sesji / gdyby jakaś postać występowała w kilku przygodach, można by ją wkleić do następnego działu), mapy konkretnych kontynentów.
    Planowałem sesje w dziale „Przygody”, ale tylko te ze świata Sesjoopowiadania (mogą być oprawione dodatkową informacją w kwadratowym nawiasie w temacie), zresztą tamte działy należą do Sesjoopowiadania, nie całości sesji RPG. Jak będzie jakaś sesja np. z M&M to w forum „Sesje RPG” jak poprzednio.
    Nie wiem czy warto rozdzielać aż tak bardzo bestiariusz. Pod słowem „Lorandii” rozumiemy cały kontynent, jak i państwo o tej nazwie. W dziale „Bestiariusz” mogą powstawać osobne tematy, które będą zajmować się danym potworem, a sam opis wskaże, w którym rejonie występują. Mapy zaś po prostu do „Lore”.

Generalnie fajnie, lubię pomysły, ale żeby tak nie spamować w temacie z tawerną to proponuję dyskusje w jakimś osobnym temacie do tego przeznaczonym, trzeba taki zrobić na pewno.

Od razu zaklepuję następną sesję, która będzie się działa prawdopodobnie w Solidinie (ale o tym kiedy indziej).
    Spoko, jestem bardzo ciekaw.

Cytat Zamieszczone przez Elthor Zobacz posta
    Karczma z pijanymi ludźmi na jakimś arktycznym zadupiu?
    Jakoś tak skojarzyło mi się z Hateful Eight Tarantino
    Też prawda.
    Bladolicy Wojownik.
    Brat krwi shrike'a.

Uprawnienia umieszczania postów